Lai visās trijās Baltijas valstīs nodrošinātu nosprausto mērķu sasniegšanu, Baltijas Finanšu konsultantu asociācijai (Baltic Financial Advisors Association jeb BFAA) 2016. gada augustā pievienojās asociācijas izpilddirektore Marge Tooming-Pullisaar (Igaunija) un divi valstu pārstāvji Karolina Krisciukaityte (Lietuva) un Diāna Kvedere (Latvija). Šo trīs dāmu daudzveidīgā iepriekšējā profesionālā pieredze nodrošinās stabilu pamatu licencēšanas sistēmas veiksmīgai izveidei.

Marge Tooming-Pullisaar (BFAA izpilddirektore un pārstāve Igaunijā) ir komandas spēlētāja, kura uzskata, ka “atvērtībai” un “sadarbībai” ir jābūt jebkuras 21.gadsimta organizācijas darbību raksturojošiem atslēgvārdiem:

“Man ir vairāku gadu pieredze augstākā līmeņa vadībā dažādās nozarēs, galvenokārt Baltijas vastu tirgū. Pēdējos 6 gadus pirms pievienošanās BFAA biju atbildīga par personāla pārvaldi, produktu, pakalpojumu un digitālo attīstību uzņēmumā “Mandatum Life”. Esmu dedzīga digitalizācijas atbalstītāja, tomēr uzskatu, ka izcilība pakalpojumu cilvēciskajos aspketos būs vienlīdz svarīga arī nākotnē. Kā komanda mēs vēlamies izveidot licencēšanas sistēmu, kas būtu darboties spējīga, uzticama un praktiska, kā arī apmierinātu visu mūsu klientu un ieinteresēto pušu vajadzības.”

Karolinai Krisciukaitytei (BFAA pārstāve Lietuvā) ir ievērojama pieredze licencēšanas sistēmu ieviešanā:

“Visi dažādie pienākumi, projekti un uzdevumi, kas man ir bijuši pēdējo 20 gadu laikā, labi atbist BFAA licencešanas sistēmas izveidei. Vispirms es uzzināju, kā darbojas bankas un finanšu tirgi, izstrādājot Baltijas valstīs unikālu brokeru licencēšanas sistēmu Lietuvā. SEB bankā man bija iespēja izveidot IT grāmatvedības sistēmas. Un, visbeidzot, Sertificēto starptautisko Investīciju analītiķu kvalifikācijas pārstāvēšana Lietuvā man palīdzēja saprast finnašu profesionāļu motivāciju īstenot pastāvīgu profesionālo attīstību. Uzskatu, ka tam, ko cilvēks apgūst, ir jāpaplašina viņa redzesloks un jāpalīdz sasniegt izcilību profesionālajā jomā. Piekritīsiet, vai ne?”

Diāna Kvedere (BFAA pārstāve Latvijā) ir pieredzējusi banku nozares profesionāle ar labām prezentēšanas prasmēm:

 “Man ir vairāk kā 10 gadu pieredze klientu apkalpošanā dažādās bankās, darba gaitas uzsākot kā kontu operatoram un laika gaitā attīstoties un kļūstot par finanšu konsultantu un biznesa klientu konsultantu. Pēdējā gada laikā pirms pievienošanās BFAA strādāju Latvijas Komercbanku asociācijas Konsultāciju un mediācijas centrā par konsultanti. Zinu, kā darbojas lielās bankas un šīs zināšanas izmantošu, lai nodrošinātu licencēšanas risinājumu, kas patiešām strādā. Un visbeidzot, kas arī nav mazsvarīgi, esmu sabiedrisks cilvēks, kas gūst prieku no garo distanču skriešanas.” 

Ar valstu pārstāvju komandas izveidi, Baltijas un lokālo operāciju uzsākšanu un BFAA interneta vietnes (bfaa.eu) atklāšanu ir spertie pirmie soļi.

Pārraudzības padomes – institūcijas, kuras sastāvā ir finanšu, investīciju un apdrošināšanas jomas eksperti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kas veidos Mācību programmu licencēšanas sistēmai – locekļu atlase noslēdzās augusta beigās. Darbu pie Mācību programmas izveides Pārraudzības padome uzsāks 2016. gada septembrī un pabeigs 2016. gada decembrī.

Saviem biedriem un mācību iestādēm Mācību programmu nodosim 2017. gada sākumā.

2017. gada pavasarī BFAA sadarbības uzņēmumos tiks plānotas sagatavošanās mācības personālam un darbinieki tiks sagatavoti licencēšanai atbilstoši spēkā esošajām direktīvām. Tikmēr BFAA izveidos licencēšanas platformu. 

2017. gada rudenī tiks pabeigta personāla apmācība veiksmīgai licencēšanai. 

Licencēšana tiks uzsākta 2017. gada pēdējā ceturksnī.