Marge Tooming-Pullisaar (Chief Executive of BFAA) and Kevin Moore (CISI Global Business Development Director) signing an agreement

Marge Tominga-Pullisāre (BFAA izpilddirektore) and Kevins Mūrs (CISI Globālā biznesa attīstības direktors) parakstot līgumu

Baltijas finanšu konsultantu asociācija (BFAA) ir paziņojusi par sadarbību ar Sertificēto vērtspapīru un investīciju institūtu (CISI).

BFAA izstrādā savus licencēšanas eksāmenus, lai atbilstu Eiropas un tirgus iestāžu (ESMA) un apdrošināšanas izplatīšanas direktīvas (IDD) vadlīnijām. Līgums starp abām organizācijām nozīmē to, ka CISI ir atļāvis BFAA lietot materiālu no atbilstošajām CISI kvalifikācijas programmām un mācību grāmatām savu materiālu izstrādei. BFAA ir arī piekritusi atzīt divas no CISI kvalifikācijas pakāpēm par atbilstošām savām licencētajām kvalifikācijas pakāpēm.

CISI atzīs BFAA piešķirto investīciju konsultanta kvalifikāciju par atbilstošu CISI asociētajam biedram (ACSI) izvirzītajām prasībām attiecībā uz tiem Baltijas praktiķiem, kuriem BFAA piešķīrusi investīciju konsultanta kvalifikāciju. Sadarbība starp abām organizācijām tagad ietver arī kopīgu pasākumu rīkošanu.

Jaunās ESMA vadlīnijas stāsies spēkā 2018. gada janvārī, lai nodrošinātu, ka visi darbinieki, kas strādā ar finanšu pakalpojumu saņēmējiem visā Eiropā, būtu kvalificēti saskaņā ar vienotajiem minimālajiem profesionālajiem standartiem atbilstoši MiFID II noteikumiem.

BFAA izpilddirektore Marge Tominga-Pullisāre (Marge Tooming-Pullisaar) sacīja: “CISI mums ir stratēģisks partneris. Viņi ne tikai piešķīra BFAA pieeju saviem mācību materiāliem, kas palīdzēs mums ātri nodrošināt tirgu ar augstas kvalitātes mācību grāmatām, bet arī deva iespēju mūsu ambiciozākajiem kandidātiem pieteikties ACSI kvalifikācijai. Rezultātā kvalitāte un ētika kļūs par neatņemamu mūsu pakalpojuma daļu.”

Kevins Mūrs (Kevin Moore), licencēts CISI biedrs un CISI globālās attīstības direktors, piezīmēja: “Mēs esam ļoti apmierināti par sadarbību ar BFAA, kas piekrīt mūsu vērtībām un apņēmībai uzturēt un paaugstināt investīciju konsultāciju tirgus standartus, lai maksimāli aizsargātu klientus.”

BFAA ir bezpeļņas organizācija, ko kopīgi izveidojušas Igaunijas, Latvijas un Lietuvas banku asociācijas un ko atbalsta Baltijas lielākās bankas. Tā nodrošinās kvalifikācijas un licencēšanas sistēmu reģiona profesionāļiem, kuri sniedz investīciju konsultācijas vai ir apdrošināšanas starpnieki.

Londonā esošais CISI ir vispasaules organizācija ar pārstāvniecībām tādos finanšu centros kā Dublina, Singapūra, Honkonga, Manila, Dubaja, Mumbaja un Kolombo. Tas darbojas ciešā sadarbībā ar uzraudzības iestādēm, uzņēmumiem un citām profesionālajām organizācijām visā pasaulē, un pēdējo divpadsmit mēnešu laikā organizējusi vairāk kā 40 000 eksāmenu 80 valstīs.